(0372) 594-134
(0372) 594-135
Головний офіс - 58000, м. Чернівці, вул. Прутська, 16

Звернення до Європейського суду з прав людини

На жаль, не кожному вдається добитися правосуддя під час розгляду справ в судах України. Це сумна статистика, але кількість незаконних рішень, прийнятих судами України тільки підтверджує таку статистику.

Якщо Вам не вдалося добитися справедливого судового розгляду в Україні, Ваша остання надія – Європейський суд з прав людини, який розглядає справи у випадку, коли Україна порушує взяті на себе зобов’язання згідно Конвенції про захист прав людини.

Але не все так просто навіть у цьому випадку. Щоб звернутися із скаргою до Європейського суду необхідно:

- вичерпано всі засоби захисту в межах національної правової системи (фактично – якщо Ваша справа пройшла всі судові інстанції в Україні й ніхто Вам так і не допоміг);

- минуло не більше шести місяців з дати останнього рішення суду;

- скарга відповідає вимогам Конвенції.

Останній пункт викликає найбільше труднощів. Якщо вірити статистиці, то до розгляду у суді доходять лише одиниці скарг (від українських громадян до суду доходить менше третини скарг). І проблема в тому, що поза увагою Європейського суду залишаються скарги від постраждалих наших громадян лише внаслідок того, що наші громадяни не вміють правильно оформити заяву до Європейського суду.

Так, Європейський суд не переглядає справу в порядку апеляційного чи касаційного провадження, він не розглядає Вашу справу по суті, у Європейському суді Ви судитесь не з іншою стороною по справі, Ви судитесь з Україною. Для прикладу, скарга до Європейського суду не повинна бути про те, що Ваш сусід неправий і Ви просите Європейський суд покарати Вашого сусіда. Скарга до Європейського суду повинна бути обґрунтована тим, що Ваш сусід дійсно неправий, але державні органи та суди України не захистили Вас від порушення. Тобто, скарга вже не про те, що Ваші права порушив сусід, скарга вже про те, що Ваші права порушила Україна, тому що вона стала на бік несправедливості.         

Крім того, для звернення у Європейський суд необхідно, щоб Ваше право, яке порушено, було передбачено Європейською конвенцією про захист прав людини, або Протоколами до Конвенції. А також, внаслідок порушення Ви зазнали суттєвої шкоди (не обов’язково матеріальної шкоди).

Таким чином, дуже важливим є саме правильне оформлення скарги до Європейського суду, від цього великою мірою залежить доля Вашої скарги.

 Юристи адвокатського бюро «Софяк та партнери» :

- нададуть Вам консультацію з приводу доцільності звернення до Європейського суду та перспективи виграшу справи;

- нададуть кваліфіковану допомогу у складанні скарги та подачі її до Європейського суду, встановлять відповідність скарги вимогам Конвенції;

- підберуть для Вас рішення Європейського суду схожі до Вашої справи;

- забезпечать Вам юридичну підтримку в процесі листування з Європейським судом, підготовлять для Вас відповіді та пояснення на запитання Європейського суду;

За результатами розгляду справи, Європейський суд можне встановити, що Україна дійсно порушила певну статтю Конвенції, якою гарантовано Вам певне право, а також Європейський суд може присудити Вам грошову компенсацію за завдану шкоду.

Зверніть увагу, Європейський суд не вирішує Вашу справу по суті! Після отримання рішення Європейського суду Ви маєте право звернутися до Верховного Суду України із заявою про перегляд судових рішень, прийнятих українськими судами раніше.

Наше бюро «Софяк та партнери» допоможуть Вам скласти заяву до Верховного Суду України про перегляд судових рішень, а також нададуть Вам юридичний супровід Вашої справи в процесі розгляду її у Верховному Суді.

Всі права захищені «Софяк та партнери», 2013р.
Розробка сайту — Brilliant IT