(0372) 594-134
(0372) 594-135
Головний офіс - 58000, м. Чернівці, вул. Прутська, 16

Міжнародний арбітраж

В сучасних умовах стрімкого розвитку та поглиблення комерційних відносин між підприємствами, які знаходяться у різних країнах, дуже важливе значення має швидкість розв’язання спорів та незалежність суддів. Саме з цією метою все частіше компанії вдаються до альтернативного способу розв’язання спорів – звертаються до міжнародного комерційного арбітражу.

Такий спосіб вирішення спорів має ряд суттєвих переваг: рішення міжнародного арбітражу є остаточним і не оскаржується, тому не потрібно втрачати час на апеляційну та касаційну інстанцію, міжнародні арбітражі не є державними установами, а тому позбавлені зайвого формалізму та бюрократії, які властиві державним судам, а також сторони вільні у виборі до країни якого арбітражу звернутися та якого арбітра вибрати для розгляду спору.

Юристи адвокатського бюро «Софяк та партнери» володіють необхідним багажем знань з міжнародного приватного права, за їх плечима досвід роботи у міжнародних компаніях у Києві та Москві, участі у міжнародних арбітражах України та Росії, ведення справ українською, російською чи англійською мовами, а тому ми пропонуємо Вам високопрофесійні послуги щодо:

- консультації на етапі складання зовнішньо-економічного контракту, допомога у формулюванні змісту арбітражного застереження з врахуванням Ваших побажань;

- юридичний супровід Вашої справи, складання позовів, заперечень на позови, відзивів та інших процесуальних документів на мові арбітражу (українська, російська, англійська, німецька);

- представництво Ваших інтересів у міжнародному арбітражі, участь під час розгляду справи;

- пошук практики розгляду арбітражами аналогічних справ;

- консультації з питань застосування міжнародного та іноземного права.

Передача спору до міжнародного арбітражу можливе за умови, якщо сторони знаходяться у різних країнах (так званий «іноземний елемент» справи), а також, якщо про розгляд справи арбітражем погодились всі сторони – підписали арбітражне застереження.

Арбітражне застереження є окремим пунктом договору чи навіть окремим договором, в якому сторони погоджуються, що у разі виникнення спору між ними – такий спір буде розглядатися у такому то арбітражі, такої то країни, можливо навіть такими то арбітрами. Інколи сторони погоджують, що будь-яка справа буде розглядатися міжнародним арбітражем, інколи сторони погоджують, що лише деякі справи.

Тобто, чи буде справа розглядатися арбітражем залежить великою мірою від змісту арбітражного застереження, а тому на етапі підписання договору між сторонами є важливим правильно сформулювати пункт про арбітражне застереження.

Також, у договорі важливим є вибір права, яке застосовується до відносин між сторонами. Це ніби сторони самі вирішують, закони якої країни на них діють і за яким правом буде вирішуватись спір, якщо він виникне.

Саме ці два питання потребують найбільш детального вивчення юристами.

У практиці українських компанії найчастіше зустрічаються звернення до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України (МКАС  при ТПП України), Московського арбітражу (МКАС при ТПП Росії), Стокгольмського чи Лондонського арбітражу.

 

Справа у арбітражному суді іншої країни, як правило, буде проходити або офіційної мовою тієї країни, де розташований суд, або англійською мовою. Тому важливим буде заручитись підтримкою юристів, які володіють необхідним рівнем іноземної мови.

 

 

 

Всі права захищені «Софяк та партнери», 2013р.
Розробка сайту — Brilliant IT